Воведување на Hublot Дух на Биг Бенг Мека-10

Воведување на Hublot Spirit of Big Bang Meca-10

Многу луѓе од Хублот главно го познаваат познатиот часовник Биг Бенг. Во колекцијата „Дух на Биг Бенг“, Хублот сега доаѓа со ново издание, со различни прилагодувања за да го направи калибарот MECA-10 со 10-дневна резерва на енергија соодветна. Цена од 22.700 €
Ова беа 3 најскапи часовници кои беа продадени на EBay во 2019 година

Ова беа 3 најскапи часовници продадени на eBay во 2019 година

Во Топ 20 списокот со најскапите предмети на еБај продадени во 2019 година се наоѓаат 3 специјални часовници. Брендот за часовници Ролекс, Ричард Мил и Патек Филип многу добро напредуваат, исто така на оваа добро позната аукција страница.
Своч го воведува новиот голем храбар часовник со медузи

Своч го претстави новиот часовник „Голем задебелен медуза“

Прифатливиот, чист класичен часовник Swatch од 80-тите години е вратен и поголем од кога и да било. Случајот има дијаметар од 47мм, со круната на позицијата 2 часот. Достапно на сите продавници Своч, цена 95 €.
Новиот часовник со дијамант-чаур од Кристијано Роналдо е најскапиот Ролекс досега произведен

Новиот часовник со дијаманти од Кристијано Роналдо е најскапиот Ролекс досега произведен

За неодамнешната прошетка, фудбалската легенда Кристијано Роналдо излезе со носење часовник од овој почитуван швајцарски часовник. Ова се чини дека е часовник од скоро 500.000 €.
Овој часовник со ограничено издание Montblanc од 18.200 евра има гроздобер часовник и бирање во боја на лосос

Овој часовник со ограничено издание Montblanc од 18.200 евра има гроздобер часовник и бирање во боја на лосос

Часовник Монтбланк со посебна приказна. Часовниците на Минева се покажаа како многу добро сочувани. Ограничена на 38 парчиња. Цена 18.200 евра.
Само тресете го борилото: Новиот брутален часовник Авиатор 8 Б01 Хронограф 43 Комарец

Само тресете ги работите: новиот Breitling часовник Aviator 8 B01 Chronograph 43 Комарец

Новиот Aviator 8 B01 Chronograph 43 Комарец. Овој гроздобер часовник Breitling импресионира со своите прекрасни детали, особено на бирање. Супер убав хронографски луксузен часовник за пилотите. Цена околу 7.500 €.
Хамилтон Гледајте соработка: Пилот на Хакитон пилотот ујорк со ограничено издание има воена позадина и стил

Соработка на часовници во Хамилтон: Пилотскиот часовник Хакитон пилот Шот NYујорк ограничен издание има воена позадина и стил

Особено успешна соработка помеѓу добро познатиот часовник бренд Хамилтон и Шкот Cујорк. Основана во истата година, двајцата снабдувачи на Воздухопловните сили, меѓу другите. Убав пилот-часовник во ограничено издание. Достапно од +/- 1.145 евра.
Панерај додава златен допир со златната технологија до семејството што се должи на светлината

Панарај додава златен допир со Голдтек ™ на семејството Luminor due

Panerai додава прекрасно ново издание во злато во својот опсег. Panerai Luminor Goldtech ™ во 42 мм. Со дебелина од само 4.2 мм, едно од најтенките часовници во марката за часовници. Достапно во 2 комбинации на бои, за цена од 19.900 евра.