Kalo te përmbajtja kryesore
Ora e re e studjuar Diamantin nga Cristiano Ronaldo është Rolex më e shtrenjtë e prodhuar ndonjëherë

Lojtari i futbollit ndërkombëtar bëri mjaft zhurmë kur ishte i veshur me emrin e tij të lakmuar GMT-Master.

Nëse jeni një nga yjet më të mëdhenj të sportit në planetin tokë, ka kuptim që ju nevojiten një numër orësh të nivelit të lartë për tu përshtatur me veshjen tuaj. Sigurisht që mund të shkoni në të dyja mënyrat, por orët janë zakonisht një bast i sigurt, veçanërisht kur ato etiketohen me emrin e markës Rolex.

Për një shëtitje të kohëve të fundit, legjenda e futbollit Cristiano Ronaldo doli duke veshur një sahat kohor nga ky orëtar i mirënjohur zviceran. Kjo ndodh të jetë ora më e shtrenjtë Rolex e prodhuar ndonjëherë prej tyre.

Ronaldo u paraqit në konferencën e 14-të ndërkombëtare sportive në Dubai dhe theksoi kostumin e tij të rastësishëm dhe kombinatin e bluzave me Master Ice të Rolex, i cili kishte një çmim të mrekullueshëm çmimesh rreth 485.350 € kur u lëshua për herë të parë. Modeli është vendosur me 30 karamele diamante të ndritshme të bardha në dial, bezel dhe byzylyk.

Rolex nuk është dikush që anon nga detajet dhe si i tillë është edhe përmbajtja e këtij stili shikimi mjaft të ndezur e ndërtuar me saktësinë e famshme botërore të kompanisë.

Rasti dhe byzylyku ​​janë bërë prej 18K ari të bardhë dhe çështja e trashë 13 mm është rezistente ndaj ujit 100 metra. Koha automatike mund të sigurojë deri në 50 orë rezervë të energjisë, megjithëse nuk e dimë me siguri nëse tregimi i kohës është një motiv i rëndësishëm për blerjen e një ore në këtë stil. Ndërsa shumica e sipërfaqes është e mbuluar me diamante të shkëlqyera të prera, bezeli është i vendosur me diamante të bukura të prera baguette për të krijuar një kontrast gjeometrik delikate.

Por ora nuk ishte e vetmja pjesë goditëse që mbante. Futbollisti 34-vjeçar tregoi gjithashtu një unazë diamanti të verdhë kanarie të prerë jastëk, e cila kushtonte rreth 261.000 dollarë dhe një unazë martese me vlerë 65.400 dollarë. Së bashku ai veshi 824.040 dollarë - thjesht i trembur nga 1 milion dollarë - në bizhuteri të shkëlqyera nga njëra anë. Shtë një shumë e madhe, por vetëm pak në krahasim me pagën e tij vjetore prej 65 milion dollarë dhe një pasuri neto prej 109 milion dollarë.

Ronaldo është një adhurues i orëve të bukura dhe gjithashtu ka një model të rrallë Franck Muller me një vlerë prej më shumë se 1,5 milion dollarëve në koleksionin e tij. Në përgjithësi, duket se ky koleksionist interesohet vetëm për më të mirët nga më të mirat.

✔️ Vazhdoni të lexoni? Lexoni më shumë lajme rreth Orë Rolex.

Burimet përfshirë BobsWatches (EN), HighSnobience (EN), Hypebeast (EN), RobbReport (EN), SoccerBible (EN)

Lini një Përgjigju

Adresa e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *